WARSZTATY

ME_znaki final

Statkiem do Hollywood

Muzeum Emigracji Gdynia – 17.10.2015 – 12:00-13:45

Kamera? Akcja! Gotowi na podróż do czasów niemych komedii? Zapraszamy na rejs do hollywoodzkiego świata, w którym każdy, przy odrobinie szczęścia, może zostać aktorem. Ty też! Podczas kreatywnych warsztatów nauczymy się ruszać jak sam Charlie Chaplin i dowiemy się dlaczego stare komedie są wciąż takie zabawne!
Oprócz amatorskich zajęć aktorskich, pełnych filmowych gadżetów, czekają na Was również zabawy plastyczne. zbadamy także, co Muzeum Emigracji ma wspólnego z Hollywood.

Mała orkiestra Jerza Igora – Prowadzenie: Jerzy Rogiewicz, Igor Nikiforow

Stacja Kultura Rumia, ul. Starowiejska 2 – 31.10.2015 – 11:00-13:00

W ramach warsztatu 20-osobowa grupa dzieci zostanie podzielona na sekcje, tworzące  orkiestrę  „Jerza Igora” i wykona wspólnie utwór. Następnie dzieci wystąpią podczas ogólnodostępnego koncertu zespołu,  który odbędzie się w Stacji Kultura w Rumi o godz. 16:00.  Wstęp na koncert  jest bezpłatny.

Akcja: animacja!

Gminny Dom Kultury, ul. Kaszubska 11 Pierwoszyno – 06.11.2015 – 17:00-19:00

Czy wiecie jak powstają poklatkowe filmy animowane? Kim byli Franciszka i Stefan Themersonowie? Lubicie bawić się światłem? Przedmioty potraficie przemienić w bohaterów niezwykłych historii? Widzieliście kiedyś stół trikowy? W trakcie warsztatów „Akcja: animacja” poznacie warsztat filmowca! Zapraszamy!

„Swoim rytmem” Warsztaty taneczne

Fabryka Kultury Reda, ul. Łąkowa 59 A – 7.11.2015 – 16:00-17:30

Warsztat wprowadzi uczestników w świat tańca, jako formy ekspresji, ale także poznawania siebie, Innych i otaczającego nas świata. Poznamy elementy technik tańca współczesnego, które dadzą nam bazę do improwizacji ruchowej. Będziemy też oglądać fragmenty wybranych współczesnych spektakli tanecznych, rozmawiać o naszych wrażeniach, inspirować się oglądanym tańcem, muzyką, rytmem, nastrojem do wspólnych tanecznych eksperymentów.

Kto to jest artysta? – Prowadzenie: Jan Bajtlik

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni – Pogórze (filia nr 4) ul. Porębskiego 21 – 21.11.2015 – 11:30-13.30

W naszej świadomości nad edukacją „artystyczną” najmłodszych ciążą poważne terminy-łatki, takie jak: „sztuka”, „piękno”, „artysta”, które paradoksalnie często są źródłem problemów, uprzedzeń i nieporozumień. Nie wstydzimy się śpiewać i tańczyć, ale w przypadku narysowania, namalowania czegokolwiek ludzi ogarnia paraliż i lęk. Pojawia się zakodowane od dzieciństwa “nie umiem”, nie mam talentu”, “nie jestem artystą”. Na warsztatach skupimy się na naturalnej swobodzie twórczej. Temat i dobór materiałów oraz ograniczenia jakie z nich wynikają nakierują najmłodszych na nowe rozwiązania plastyczne. Będziemy używać podstawowych materiałów plastycznych z rozmachem i ekspresją. Nie będziemy szukać konkretnych rozwiązań, złych i dobrych odpowiedzi, które będą karane lub nagradzane.

Zapisy na warsztaty – wydzialartystyczny@gmail.com

Każdy ze studentów proszony jest o wybranie i zapisanie się na jeden z powyższych warsztatów, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.