ROZKŁAD JAZDY

miejsce: Gdyńska Szkoła Filmowa, ul. Plac Grunwaldzki 2, 81-372 Gdynia

27.09.2015 godz. 10:00 „Muzyka z krzesła” Tomasz Antonowicz

17.10.2015 godz. 10:00 „Czy wiesz, jak powstało kino” prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki

14.11.2015 godz. 10:00 „Narodziny teatru” dr Joanna Puzyna-Chojka

12.12.2015 godz. 10:00 „Obrazy i słowa. O ilustracji w książkach dla dzieci” dr Jacek Friedrich

WYKŁADOWCY

Tomasz Antonowicz

Trójmiejski muzyk, perkusjonalista, dźwięko-terapeuta. Autor muzyki do spektakli teatralnych, tańca współczesnego, filmu, instalacji artystycznych. Współpracował z muzykami sceny improwizowanej i free jazzowej. Grał reggae, jazz, folk, poezję śpiewaną, salsę, drum and bass i orient. Prowadzi muzycznie zespół Remont Pomp (przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym). Lubi ciepło.

Prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki

Prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki jest filmoznawcą, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej Uniwersytetu Gdańskiego. Przez jedenaście lat prowadził zajęcia w Akademii Edukacji Filmowej w Ostrołęce, obecnie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w kinie Żak w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

dr Joanna Puzyna-Chojka

Teatrolog, krytyk teatralny, animator kultury. Jest wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego, a także dyrektorem programowym Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie. Recenzuje spektakle dla ogólnopolskiego portalu teatralny.pl.

dr Jacek Friedrich

Jacek Friedrich jest historykiem sztuki, czyli zajmuje się tym, jak powstawały rzeźby, obrazy i budynki w dawnych czasach, dla kogo powstawały, po co powstawały i co znaczyły, wtedy, kiedy powstawały.

Pisze książki o sztuce, nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Napisał przewodnik „Gdańsk dla młodych podróżników”, gdański kalendarz szkolny i książeczkę dla dzieci, która towarzyszyła całkiem dorosłej wystawie gdańskich sreber domowych. W przyszłym roku ukaże się jego książka dla dzieci o „Sądzie ostatecznym” Hansa Memlinga.